Må du varsle naboen?

Gå til hovedinnhold

Må du varsle naboen?

Tiltak som er unntatt søknadsplikt er også unntatt nabovarsling etter plan- og bygningsloven, men kan være varslingspliktig etter naboloven § 6 dersom man ser at byggetiltaket kan bli til skade eller ulempe for naboeiendom.

Vi hjelper deg som er medlem:

Har du et enkelt juss-spørsmål?

Har du et enkelt juss-spørsmål? I sammenheng med korona-utbruddet er jusstelefonen stengt. 

Send heller en epost til med ditt spørsmål!

NB: Ved stor pågang må du beregne noe mer tid enn vanlig. Vi håper på forståelse for dette.

Send inn en større juridisk sak

Våre medlemmer får gratis juridisk rådgivning fra våre advokater i saker som gjelder bolig og eiendom. Her kan du sende inn en sak skriftlig.